Aya

istabl.
1953
HT logo
 
 
 
               
 

:::
:::
 

Bismillahi Al-Rahman Al-Raheem

Hizb-ut Tahrir / Türkiye Vilâyeti, İslâm Ümmeti’nin Ramazan Bayramını Tebrik Eder

شَهْرُ رَمَضَانَ الَّذِيَ أُنزِلَ فِيهِ الْقُرْآنُ هُدًى لِّلنَّاسِ وَبَيِّنَاتٍ مِّنَ الْهُدَى وَالْفُرْقَانِ فَمَن شَهِدَ مِنكُمُ الشَّهْرَ فَلْيَصُمْهُ  Ramazan ayı; içerisinde, insanlar için hidâyet ve hidâyet ile furkânın (doğruyu yanlıştan ayırt etmenin) beyyineleri (apaçık delilleri) olarak Kur’an’ın inzâl edildiği aydır. Öyleyse sizden her kim bu aya şâhit olursa onda oruç tutsun. [el-Bakara 185]
Allah [Subhânehu ve Te’alâ] başı Rahmet, ortası Mağfiret ve sonu da Kurtuluş olan mübârek Ramazan ayını tamamlamayı bizlere nasip etti. Bu fazîletli ay boyunca Allah için hep birlikte oruç tuttuk, nefsâni arzularımızdan uzak durduk, sevinç ve özlem ile iftar ettik, Müslümanların terâvih namazlarında topyekün bir araya geldiklerine şâhit olduk, birbirimizi evlerimize dâvet ettik, kendimiz ve sevdiklerimiz için bolca dualar ettik, Kur’an-ı Kerim’i sürekli okuduk ve bu aydan en güzel ve en yoğun bir şekilde hayırlanmaya gayret gösterdik.
Allah için oruç tuttuk ama kâfirlerin vahşi saldırıları altında oruç tutan kardeşlerimizi hiç hatırladık mı? Kendimizi yemek-içmek gibi nefsâni arzulardan uzak tuttuk, ama münkerlere sessiz kalmaktan ve başımızdaki küfür sistemlerine rıza göstermekten de kendimizi uzak tuttuk mu? En güzel ve en leziz tatlarla iftar ettik, ama zindanlarda aç bırakılan veya iğrenç yemekleri yemeye zorlanan diğer Müslüman kardeşlerimizin ne halde oldukları gözlerimizin önüne hiç geldi mi? Terâvih ve diğer cemaat namazlarında Türk, Kürt, Arap farkı olmaksızın kardeşlerimizle omuz omuza Rabbimize kulluk ettik ama hayatımızın her alanında Rabbimizin nizamlarını hâkim kılarak yalnızca O’na kulluk etmemiz gerektiğini hiç düşündük mü?
Birbirimizi iftar sofralarına sevinç ve heyecanla dâvet ettik ama vahşi hayvanların birbirlerini yemek sofrasına dâvet ettikleri gibi kâfirler ile uşaklarının, diğer beldelerde kardeşlerimizin üzerine üşüşmek için birbirlerine çağrıda bulunduklarını unuttuk mu? Evet, birbirimizi yemek sofralarına dâvet ettik, ama içinde bulunduğumuz bu zillet, hezimet ve rezâlet ortamından kurtulmak üzere Allah’ın emrine koşarak İslâmî Hayatın yeniden başlatılmasına ve Râşidî Hilâfet Devleti’nin yeniden kurulmasına da dâvet ettik mi?
Kendimiz için çokça dua ettik ama Irak’ta, Afganistan’da, Filistin’de, Keşmir’de, Çeçenistan’da, Somali’de ve diğer beldelerdeki kardeşlerimizi katleden, çocukları yetim, bacılarımızı dul bırakan ve evlerini başlarına yıkan kâfirleri ve onların tüm bu cürümlere ortak olup destek veren başımızdaki hain yöneticilerimize hiç lânet veya beddua ettik mi? Allah’ın yalnızca okunmak üzere değil, dahası tatbik edilmek ve uygulanmak üzere indirdiği Kur’an-ı Kerîm’i bolca okuduk ama hayatımıza, toplumumuza ve bizi yöneten devlete egemen olması farz kılınan hükümlerini “işittik ve itaat ettik” diyerek okuduk mu?
Muhakkak ki bu Ramazan ayını diğer aylardan fâzilet ve bereket bakımından üstün tutan ve en kıymetli ibâdetlerden biri olan orucun bu ayda tutulmasını bizlere emreden Allah [Subhânehu ve Te’alâ] aynı şekilde Rasulü [SallAllahu Aleyhi ve Sellem]’e indirdikleri ile yönetecek, İslamî hayatı yeniden başlatacak, İslam’ı tüm dünyaya bir Nur ve Hidâyet olarak Dâvet ve Cihad yoluyla taşıyarak Küfrün karanlıklarını İslam’ın aydınlığı ile dağıtacak olan Râşidî Hilâfet Devleti’nin yeniden kurulmasını da farz kılmıştır. Rasulullah [SallAllahu ‘Aleyhi ve Alâ Âlihi ve Sahbihi ve Sellem] Efendimiz o Hâlife’yi, Müslümanların kendisiyle korunacakları ve ardında savaşacakları bir kalkan olarak târif etmiştir. O halde Allah’ın rızâsını ve mükâfâtını umarak, hiçbir kınayıcının kınamasından korkmadan Rabbimizin oruç emrine itaat ettiğimiz halde, Allah’ın vaad ettiği, Rasulü’nün müjdelediği ve hem bizim için hem de insanlık için yepyeni hayat verecek olan Nübüvvet Minhâcı üzere İkinci Râşidî Hilâfet Devleti’ni kurma emrine nasıl itaat etmeyiz?
Muhakkak ki Hizb-ut Tahrir, insanlar için çıkarılmış en hayırlı ümmet olan İslâmî Ümmet’e revâ görülen aşağılanmayı, utançları, zulümleri ve katliamları ortadan kaldırmak üzere sizleri dâimî olarak Râşidî Hilâfet Devleti’ni kurmak üzere Rasulullah [SallAllahu Aleyhi ve Alâ Âlihi ve Sahbihi ve Sellem]’in adımlarını tâkip ederek çalışmaya dâvet ediyor ve bu vesileyle bir kez daha sizleri çağırıyor ki kâfirlerin ve uşaklarının saldırılarını def etmiş, diğer beldelerdeki kardeşlerimizle kucaklaşmış ve Hilâfet’in bulunmamasından kaynaklanan günâhı üzerimizden kaldırmış olarak, İslam’ın gölgesinde, izzetli, şerefli ve muzaffer bir halde iken önümüzdeki Ramazan’a kavuşabilelim. Muhakkak ki bu, Allah’a hiç de zor değildir.

H. 01 Şevvâl 1428

 

Hizb-ut Tahrir

12.10.2007
 

Türkiye Vilâyeti

 


...:-
  • Hizb-ut Tahrir / Tunus Vilayeti’nden Ez Zeytune Topraklarındaki Değerli Tunus Halkına Bir Çağrı

  • Pakistan’ı, Afganistan’ı ve Orta Asya’yı Tek Bir İslami Hilafet Devletinde Birleştirerek Çökmekte Olan Sömürgeci Amerikan Raj’ına Son Darbeyi İndirin

  • Hasina Hükümeti, Koronavirüsü İnsanları Ezmek İçin Siyasi Bir Araç Olarak Kullanarak İktidarda Kalmaya Çalışıyor, Bu Yozlaşmış Hükümeti Ortadan Kaldırmak ve Bir Raşidi Hilafet Hükümeti Kurmak İçin Hizb-ut Tahrir Liderliği Altında Birleşilmelidir

  • Nusret, Medine-i Münevvere’deki Daru’l İslam’a Hicretin Güvencesiydi

  • İĞRENÇ KAPİTALİST EKONOMİ, DÜNYADAKİ EKONOMİK SIKINTILARIN KÖKENİDİR

  •