Aya

istabl.
1953
HT logo
 
 
 
               
 

:::
:::
 

Bismillahi Al-Rahman Al-Raheem

Müşerref’in Hizb-ut Tahrir Şebâbına Yönelik Baskısı,

Hilâfet Devleti’nin Kurulmasını Zinhar Engelleyemeyecektir

Hilâfet Devleti’ni kurmak için yarım asrı aşkındır kırk küsur İslâmî beldede çalışan siyâsî bir parti olan Hizb-ut Tahrir’in Pakistan Vilâyeti’ndeki Resmî Sözcüsünün Yardımcısı İmrân Yûsufzây 30.08.2007 günü Askerî İstihbarat tarafından gözaltına alındı. İmrân halen sorgudadır ve durumu belirsizliğini korumaktadır.

Mevcut nizâmın İmrân’ı gerekçesiz bir biçimde gözaltına alması, Pakistan rejiminin Hizb-ut Tahrir şebâbına yönelik baskısına ilişkin delillere bir yenisini eklemiştir. Geçmişte Müşerref rejimi, Pakistan dışına sürgün üslûbuna başvuracak derecede Hizb’e saldırılarda bulundu, şebâbını sıkboğaz etti ve ağır işkencelerde bulundu. Rejimin tüm bu uygulamaları, İslâm ile yönetime ve Râşidî Hilâfet Devleti olarak güçlü bir İslâmî Devlet gölgesinde Ümmet’in birleştirilmesine dâvetin “suç” addedilip aleyhinde mücâdele edilme dürtüsünden kaynaklanmıştır.

Üstelik rejimin Hizb-ut Tahrir’e yönelik böylesine zorba uygulamalara başvurması, Amerika’nın Hizb’e öfkesinin de bir sonucudur. Çünkü Hizb, sürekli olarak onun Müslümanlara karşı kurduğu plânları keşfedip ifşâ etmektedir. Son olarak Hizb; Müşerref’in kadın-erkek, çoluk-çocuk, genç-yaşlı demeden yüzlerce Müslümanı öldürdüğü Lâl Mescidi’ndeki katliamında Amerika’nın Müşerref’e olan desteğini deşifre etti. Kezâ Amerika’nın Hizb’e yönelik kızgınlığı da, Hizb’in, Hilâfet Devleti’ni kurarak Sömürgeci Kâfire karşı durması için Müslümanları bir araya topladığını görmesi ile daha da arttı. Zîra Hizb, Hilâfet’in kurulması fikrini dünyadaki tüm Müslümanların nefislerinde diriltmek için bu senenin Raceb ayında bir kampanya başlattı ve Hizb’in Endonezya’da düzenlediği ve yaklaşık yüz bin Müslümanın katıldığı evrensel konferans dünya çapında büyük yankı uyandırdı. Bu konferans, rejimin Hizb-ut Tahrir’i yasaklamasına rağmen Pakistan medyasında geniş yer tuttu. 

Ey Pakistan’daki Müslümanlar!

Hizb-ut Tahrir’in 1953 yılında ortaya çıkmasından beri, Müslümanların yöneticileri olan zâlimler, Hizb’in şebâbına yönelik kapsamlı bir biçimde ve envâi türde mücâdele, tâkibat ve işkence yürütmekteler. Hatta kimi zaman bu işkenceler, şebâbdan bazılarının şehâdetine dek varmıştır. İşte tüm bu uygulamalarına karşın onlar, ne Hizb-ut Tahrir şebâbının azmini zayıflatabilecek, ne de cesâretlerini ve kararlılıklarını kırabileceklerdir. Bilakis Hilâfet’in kurulmasına yönelik bu çalışma, Allah [Subhânehu ve Te’âla]‘nın yardımı ile İslâmî beldelerde artık kök salmıştır.

Hizb-ut Tahrir aleyhindeki kampanyasında Müşerref’e destek verenleri uyarıyoruz; onlar, Hilâfet’in kurulmasıyla birlikte Allah Subhânehu’nun nusret ve temkîn bahşedeceği Ümmet’in eliyle hicrandan ve hüsrândan başka bir şey kazanamayacaklardır. Hesap Günü‘nün azâbı ise daha büyüktür.

مُهْطِعِينَ مُقْنِعِي رُءُوسِهِمْ لاَ يَرْتَدُّ إِلَيْهِمْ طَرْفُهُمْ وَأَفْئِدَتُهُمْ هَوَاءٌ Onlar zihinleri bomboş olarak, kendilerine bile dönüp bakamaz durumda gözleri göğe dikilmiş bir vaziyette koşarlar. [İbrâhîm 43]

Bundan ötürü Müslümanları, hem Hizb-ut Tahrir şebâbının yanında yer almaya ve zâlim diktatörler karşısında hak sözü haykırmada onlara destek vermeye dâvet ediyoruz, hem de Rasulullah [SallAllahu Aleyhi ve Sellem]‘in müjdelediği Hilâfet Devleti’nin kurulması için Hizb’in şebâbı ile birlikte bıkmak-usanmak bilmez bir gayret ile çalışmaya dâvet ediyoruz.

ثُمَّ تَكُونُ خِلَافَةً عَلَى مِنْهَاجِ النُّبُوَّةِ  “Sonra da Nübüvvet Minhâcı üzere [Râşidî] Hilâfet olacaktır.” [Ahmed rivâyet etti.]

H. 21 Şa’bân 1428

 

Hizb-ut Tahrir

03.09.2007
 

Pakistan Vilâyeti

 


...:-
  • Herhangi Bir Ülkede Hilal Görüldüğünde Ramazan Orucuna Başlanılması Farzdır

  • İşgal Altındaki Keşmir İhanetini ve Hindu Devletinin Bölgesel Egemenlik Tehlikesini Durdurun

  • El Burhan-El Hılu Anlaşması, Uluslararası Çatışmanın Bir Halkasıdır ve Sudan Halkına Karşı Bir Tuzaktır

  • Müslümanın Kanı Kâbe’den Daha Değerlidir Sadece Hilafet Bu Kanın İntikamını Alacaktır

  • Üçüncü Meclis Seçimleri Filistin Sorununun Tasfiyesinden Yeni Bir Bölümdür

  •