Aya

istabl.
1953
HT logo
 
 
 
               
 

:::
:::
 

Bismillahi Al-Rahman Al-Raheem

Pakistan Silahlı Kuvvetleri’ndeki Babalarımıza, Kardeşlerimize ve Oğullarımıza Mescid-i Aksa’nın Kurtarılması İle İlgili Bir Mektup

Es Selamu Aleykum ve Rahmetullahi

Size sesleniyoruz, çünkü Mescid-i Aksa’da olup bitenler kalplerimizi incitiyor. Aşağılık düşman, kutsallığını ihlal etti. Filistin’in silahsız Müslümanları, Mescid-i Aksa’nın savunmasında şehitliği yeğledi. Doğrudan size sesleniyoruz, çünkü Pakistan yöneticileri, Mescid-i Aksa’nın çığlıklarına yanıt vermek için sizi asla harekete geçirmeyeceklerdir. Bu yüzden doğrudan size sesleniyoruz, zira siz, güç ve kuvvet ehlisiniz, huzursuz İslam ümmetine huzura kavuşturabilirsiniz.

Size sesleniyoruz, çünkü Allah’ın Filistin’in işgali ile ilgili hükmünü yerine getirebilecek kapasitedesiniz. Allah, işgalin tamamen ortadan kaldırılmasını emrediyor. Allah Subhânehu ve Teâlâ şöyle buyurdu:

وَاقْتُلُوهُمْ حَيْثُ ثَقِفْتُمُوهُمْ وَأَخْرِجُوهُم مِّنْ حَيْثُ أَخْرَجُوكُمْ وَالْفِتْنَةُ أَشَدُّ مِنَ الْقَتْلِ  “Onları nerede yakalarsanız öldürün. Sizi çıkardıkları yerden (Mekke’den) siz de onları çıkarın. Zulüm ve baskı, adam öldürmekten daha ağırdır.” [Bakara 191]

Doğrudan size sesleniyoruz, çünkü Pakistan yöneticileri, işgal altındaki Filistin, işgal altındaki Keşmir ve Peygamber SallAllahu Aleyhi ve Sellem’in onuru konusunda Allah Subhânehu ve Teâlâ’nın emrine karşı geliyorlar. Rasûlullah SallAllahu Aleyhi ve Sellem şöyle buyurdu:

لَا طَاعَةَ لِمَخْلُوقٍ فِي مَعْصِيَةِ اللهِ  “Allah’a isyan konusunda yaratılmışlara itaat edilmez.” [Buhari, Müslim] Bu nedenle ne biz ne de siz onlara itaat etmemeliyiz, yoksa kıyamet günü günahlarına ortak oluruz.

Size sesleniyoruz, çünkü Mescid-i Aksa’yı kurtarmak için savaşmalısınız, ister mevcut askeri ve politik liderlik desteklesin isterse desteklemesin fark etmez. Rasûlullah SallAllahu Aleyhi ve Sellem şöyle buyurdu:

وَالْجِهَادُ مَاضٍ مُنْذُ بَعَثَنِيَ اللَّهُ إِلَى أَنْ يُقَاتِلَ آخِرُ أُمَّتِي الدَّجَّالَ لاَ يُبْطِلُهُ جَوْرُ جَائِرٍ وَلاَ عَدْلُ عَادِلٍ  “Cihad, Allah’ın beni gönderdiği zamandan ümmetimin sonuncuları Deccal ile savaşana dek devam edecektir. Zalim kimsenin zulmü, adil olan kimsenin adaleti bunu durduramayacaktır.” [Ebu Davud] Bu nedenle, mevcut liderlik savaşınızda size arka çıkarsa, iyiliklerinedir. Arka çıkmazsa, yine de Mescid-i Aksa’yı kurtarmalı ve yolunuza çıkmamalarını sağlamalısınız.

Sizden Mescid-i Aksa’nın kurtarılmasında selefiniz komutan Selahaddin’in kararlılığını bekliyoruz. Bu büyük onura nail olmak için büyük bir mesafe kat etmiştir. 1187 yılının Ramazan ayında Hittin Savaşı’nda Haçlılara karşı zafer elde etmeden önce ordularına yaptığı konuşmada Selahaddin, “Şimdi önünüzde büyük bir fırsat var, bir daha böyle fırsat ele geçmeyebilir. Kanaatime göre Müslümanların ordusu, iyi planlanmış bir savaşta tüm kâfirlerin üstesinden gelebilir. Bu yüzden azim ve kararlılıkla cihada girmek zorundayız.” dedi.

Sultan Selahaddin’in ordusunu onurlandırdığı gibi Allah’ın kurtarıldıktan sonra Mescid-i Aksa’nın minberine çıkma onurunu size bahşetmesi için Allah’a dua ediyoruz. Komutan Selahaddin, Kudüs’ü kurtardıktan sonra Kadı Muhyiddin b. El Zeki, Cuma namazında Mescid-i Aksa’nın minberindeki ilk hutbesinde şöyle dedi: “İslam’a zafer bahşeden ve bir asırlık zilletten sonra şehri aslına rücu ettiren Allah’a hamdolsun. Onur, Rasûl SallAllahu Aleyhi ve Sellem’in kesin zafer için seçtiği bu orduya aittir. Selam olsun sana Ey Selahaddin Yusuf bin Eyyub! Sen ki hakarete uğradıktan ve aşağılandıktan sonra bu ümmete onurunu geri verdin.”

Öyleyse ey Selahaddin’in torunları! Bir adım öne çıkın ve Nübüvvet metodu üzere Hilafeti yeniden kurmak için Şeyh Ata Bin Halil Ebu Raşta önderliğinde Hizb-ut Tahrir’e nusret verin. Hilafet, Mescid-i Aksa ve mübarek bölgelerin kurtarılması için sizi seferber edecektir.

Ve Aleykum Selam ve Rahmetullahi

H. 29 Ramazan 1442

 

Hizb-ut Tahrir

11.05.2021
 

Pakistan Vilayeti

 


...:-
  • Hizb-ut Tahrir’den Mübarek Toprak Halkına Açık Bir Mektup

  • Sudan’ın Sorunları Ne Sivil Ne de Askeri Darbe İle Çözülmez, Hilafet Devleti Tarafından Uygulanan İslami Yönetim İle Ancak Çözülür

  • Nizar Banat’ın İnfazı, Yozlaşmış Aşı Anlaşması Suçuna Ek Olarak İğrenç Bir Suçtur

  • Pakistan Yöneticileri, Faiz Günahına Batan Kimselerin Ceplerini Doldurmak İçin Yoksullara ve Borçlulara Acımasızca Vergi Koyuyorlar

  • Geçiş Hükümeti Yakıt Fiyatlarına Neredeyse Yüzde Yüz Zam Yaptı, Efendilerinin Talimatlarıyla Halkını Yoksullaştırmaya Devam Ediyor

  •